Скромниот Перо Антиќ - МВП наградата ја подели со соиграчите - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
23/11/2017 21:55
Фудбал
23/11/2017 20:53
Кошарка
23/11/2017 19:42
Фудбал
23/11/2017 19:31

Скромниот Перо Антиќ – МВП наградата ја подели со соиграчите

Скромниот Перо Антиќ – МВП наградата ја подели со соиграчите

На Перо Антиќ не му требаше многу време за да се наметне како лидер во „реновираниот“ тим на Црвена звезда, во кој македонскиот ветеран е продолжена рака на теренот на тренерот Алампијевиќ. Навивачите знаат да ги ценат квалитетите, но пред се лидерските способности на Македонецот, кој беше избран за МВП кошаркар на „црвено-белите“ за месец ноември.

Антиќ не го криеше задоволството од наградата, но исто така и ја покажа својата скромност, посочувајќи дека подобри игри од него месецов покажаа Милко Бјелица и Американецот Рочести, кои според Антиќ повеќе ја заслужуваат наградата.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.