Славје до зори: Ноќно „лудило“ на улиците во Љубљана... (видео) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
13/12/2017 22:12
Фудбал
13/12/2017 14:50
Меѓ. Фудбал
13/12/2017 14:42
Кошарка
12/12/2017 22:01

Славје до зори: Ноќно „лудило“ на улиците во Љубљана… (видео)

Славје до зори: Ноќно „лудило“ на улиците во Љубљана… (видео)

Словенија за првпат во својата историја стигна до кошаркарскиот врв на Европа, откако во финалето на Евробаскетот славеа против Србија со 93-85.

Словенците имаа огромна поддршка од околу 6.000 навивачи во финалето, но вистинската „лудница“ беше синоќа на улиците во Љубљана каде се славеше до зори…


Денеска е организиран и свечен дочек за Игор Кокошков и неговите 12 величенствени.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.