Славната „Маракана“ во Рио непрепознатлива: По ЛОИ изгледа како депонија (ФОТО)

Славната „Маракана“ во Рио де Жанеиро по Светското првенство и Олимписки игри изгледа непрепознатливо лошо.

Најпознатиот стадион во светот изминатово лето за време на отворањето и затворањето на ЛОИ изгледаше спектакуларно, но денеска личи на се освен на „храм на фудбалот“.

marakana 2

marakana 3

Бразилските медиуми објавија фотографии на кое јасно се гледа хаосот на „Маракана“, кој личи безмалку на обична депонија…

markana 4

Се вчитува...