Славната „Маракана“ во Рио непрепознатлива: По ЛОИ изгледа како депонија (ФОТО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
20/08/2017 18:54
Кошарка
20/08/2017 14:14
Кошарка
19/08/2017 23:06
Кошарка
19/08/2017 22:06

Славната „Маракана“ во Рио непрепознатлива: По ЛОИ изгледа како депонија (ФОТО)

Славната „Маракана“ во Рио непрепознатлива: По ЛОИ изгледа како депонија (ФОТО)

Славната „Маракана“ во Рио де Жанеиро по Светското првенство и Олимписки игри изгледа непрепознатливо лошо.

Најпознатиот стадион во светот изминатово лето за време на отворањето и затворањето на ЛОИ изгледаше спектакуларно, но денеска личи на се освен на „храм на фудбалот“.

marakana 2

marakana 3

Бразилските медиуми објавија фотографии на кое јасно се гледа хаосот на „Маракана“, кој личи безмалку на обична депонија…

markana 4

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.