Со Австрија треба многу подобро...Не како со Гибралтар (ФОТОГАЛЕРИЈА) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
17/11/2017 20:24
Фудбал
17/11/2017 15:37
Ракомет
17/11/2017 12:37
Кошарка
17/11/2017 9:55

Со Австрија треба многу подобро…Не како со Гибралтар (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Со Австрија треба многу подобро…Не како со Гибралтар (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Селекторот на младата фудбалска репрезентација до 21 година, Благоја Милевски, им напомена на своите избраници дека нов „кикс“ како против Гибралтар не смее да им се случи, а за некои од фудбалерите ова ќе биде и последна шанса што ќе треба да ја искористат. Претходната генерација ја навикна македонската фудбалска јавност на успеси, и сигурно дека поразот од аутсајдерот делуваше шокантно.

Јасно е, ќе мора многу подобро, а Австрија е добра шанса младите фудбалери до 21 година да покажат дека тоа беше сепак еден несреќен натпревар со многу нереализирани шанси. Но, во националниот дрес секогаш треба да се даде максимумот и да се извлече и последниот атом од силите. Треба тоа да го сфатат и овие нови момци во У21…

ffm-trenig u21 - A -09.11 (23)
ffm-trenig u21 - A -09.11 (22)
ffm-trenig u21 - A -09.11 (21)
ffm-trenig u21 - A -09.11 (20)
ffm-trenig u21 - A -09.11 (19)
ffm-trenig u21 - A -09.11 (18)
ffm-trenig u21 - A -09.11 (16)
ffm-trenig u21 - A -09.11 (27)
ffm-trenig u21 - A -09.11 (28)
ffm-trenig u21 - A -09.11 (29)
ffm-trenig u21 - A -09.11 (24)
ffm-trenig u21 - A -09.11 (6)
ffm-trenig u21 - A -09.11 (7)
ffm-trenig u21 - A -09.11 (8)
ffm-trenig u21 - A -09.11 (11)
ffm-trenig u21 - A -09.11 (12)
ffm-trenig u21 - A -09.11 (13)
ffm-trenig u21 - A -09.11 (14)
ffm-trenig u21 - A -09.11 (15)

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.