Соколи и Гостивар ги „мереа“ силите во „Борис Трајковски“ (ФОТОГАЛЕРИЈА) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Кошарка
21/11/2017 19:24
Кошарка
21/11/2017 16:21
Кошарка
21/11/2017 8:30
Кошарка
20/11/2017 20:52

Соколи и Гостивар ги „мереа“ силите во „Борис Трајковски“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Соколи и Гостивар ги „мереа“ силите во „Борис Трајковски“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипите Карпош Соколи и Гостивар одиграа контролен натпревар во салата „Борис Трајковски“, во кој домаќините убедливо славеа со резултат од 93-78 над новиот прволигаш Гостиавр. Актуелниот вицешампион со овој меч полека се подготвува за квалификациските средби во ЛШ, па ова е добар начин да се провери напредокот.

Гостиварци тргнаа добро на стартот, успеаа да ја освојата првата четвртина со двофицрена предност, но пред полувремето Соколи го најдоа својот ритам и ја превзедоа контролата на мечот. Во продолжението тренерот на екипата од Карпош со употреба на голема ротација на клупата успеа да ја одржи предноста до самата завршница, во која славеја со убедливи 93-78.

Овој пораз за новоформираниот тим на Гостивар не значи ништо, избраниците Марјан Србиновски продолжуваат со напораната работа во пресрет на новата сезона.

fk.sokoli -gostivar-prijatelska (3)
fk.sokoli -gostivar-prijatelska (4)
fk.sokoli -gostivar-prijatelska (5)
fk.sokoli -gostivar-prijatelska (6)
fk.sokoli -gostivar-prijatelska (7)
fk.sokoli -gostivar-prijatelska (8)
fk.sokoli -gostivar-prijatelska (9)
fk.sokoli -gostivar-prijatelska (11)
fk.sokoli -gostivar-prijatelska (10)
fk.sokoli -gostivar-prijatelska (12)
fk.sokoli -gostivar-prijatelska (13)
fk.sokoli -gostivar-prijatelska (14)
fk.sokoli -gostivar-prijatelska (15)
fk.sokoli -gostivar-prijatelska (16)
fk.sokoli -gostivar-prijatelska (17)
fk.sokoli -gostivar-prijatelska (18)
fk.sokoli -gostivar-prijatelska (19)
fk.sokoli -gostivar-prijatelska (20)
fk.sokoli -gostivar-prijatelska (21)
fk.sokoli -gostivar-prijatelska (22)
fk.sokoli -gostivar-prijatelska (1)
fk.sokoli -gostivar-prijatelska (2)
fk.sokoli -gostivar-prijatelska (27)
fk.sokoli -gostivar-prijatelska (26)
fk.sokoli -gostivar-prijatelska (25)
fk.sokoli -gostivar-prijatelska (24)
fk.sokoli -gostivar-prijatelska (23)

 

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.