Соопштение на ФК Тетекс: Секоја чест за Вардар Неготино, благодарност за прекрасниот прием - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
24/09/2017 18:22
Фудбал
24/09/2017 17:34
Фудбал
24/09/2017 15:20
Фудбал
24/09/2017 15:23

Соопштение на ФК Тетекс: Секоја чест за Вардар Неготино, благодарност за прекрасниот прием

Соопштение на ФК Тетекс: Секоја чест за Вардар Неготино, благодарност за прекрасниот прием

Фудбалскиот второлигаш Тетекс испрати соопштение до јавноста, упатувајќи благодарност до фудбалскиот клуб Вардар Неготино за начинот на кој биле примени на саботниот натпревар. „Текстилците“ велат дека имале извонреден пречек, иако овој меч решавал за опстанокот во второлигашката коннкуренција. Соопштението го објавуваме во целост…

teteks soopstenie

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.