Соопштение на ФК Тетекс: Секоја чест за Вардар Неготино, благодарност за прекрасниот прием

Фудбалскиот второлигаш Тетекс испрати соопштение до јавноста, упатувајќи благодарност до фудбалскиот клуб Вардар Неготино за начинот на кој биле примени на саботниот натпревар. „Текстилците“ велат дека имале извонреден пречек, иако овој меч решавал за опстанокот во второлигашката коннкуренција. Соопштението го објавуваме во целост…

teteks soopstenie

Се вчитува...