Спанулис го пропушта стартот на Евролигата - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Спанулис го пропушта стартот на Евролигата

Спанулис го пропушта стартот на Евролигата

Олимпијакос в четврток ќе ја отвори новата сезона од Евролигата со домашен натпревар против Басконија, но грчкиот гигант ќе биде значително ослабен поради неиграњето на Василис Спанулис.

Одличниот плејмејкер се мачи со повреда на левото колено, поради што го пропушти и грчкото дерби со Панатинаикос, па веќе е обелоденето дека сигурно нема да настапи ниту против Басконија. Во таборот на „црвено-белите“ се надеваат дека барем Брајан Робертс ќе може да помогне на стартот од новата европска сезона, откако и овој кошаркар го пропушти дербито со ПАО, но тренираше со остатокот од тимот во теекот на вчерашниот ден.

Средбата меѓу Олимпијакос и Басконија ќе се игра на Крит, откако грчкиот клуб беше казнет од Евролигата со еден домашен меч пред празни трибини.

 

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.