Спировски дебитираше за Ференцварош: Одличен почеток во новиот клуб! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
22/11/2017 18:33
Фудбал
22/11/2017 17:40
Кошарка
22/11/2017 13:30
Фудбал
22/11/2017 11:10

Спировски дебитираше за Ференцварош: Одличен почеток во новиот клуб!

Спировски дебитираше за Ференцварош: Одличен почеток во новиот клуб!

Македонскиот репрезентативец Стефан Спировски имаше одлично деби во дресот на својот нов клуб, унгарскиот Ференцварош.

Во дербито на колото во унгарската Прва лига, Ференцварош славеше против градскиот ривал Вашаш, во чии редови настапи Кире Ристевски, со 5-2. Спировски го одигра целиот натпревар за Ференцварош потврдувајќи дека ќе биде големо засилување во средниот ред за тимот, во новата сезона…

„Среќен сум за убедливата победа. Сигурно не можев да посакам подобар почеток за Ференцварош. Верувам дека ќе ги исполниме очекувањата на нашите навивачи и оваа сезона ќе се бориме за највисок пласман во лигата“ – истакна Спировски по вчерашниот меч.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.