Според ЕХФ: Засилувањето за Вардар, Камила Херем е во Топ 5 трансфери во Европа - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
20/08/2017 18:54
Кошарка
20/08/2017 14:14
Кошарка
19/08/2017 23:06
Кошарка
19/08/2017 22:06

Според ЕХФ: Засилувањето за Вардар, Камила Херем е во Топ 5 трансфери во Европа

Според ЕХФ: Засилувањето за Вардар, Камила Херем е во Топ 5 трансфери во Европа

Засилувањето за ЖРК Вардар, Камила Херем е во ТОП 5 најдобрите трансфери пред новата сезона во Лигата на шампионите.

Според изборот на ЕХФ, норвешкото лево крило е меѓу најдобрите пет трансфери кои беа реализирани ова лето пред почетокот на новата сезона.

* Изборот на најдобрите пет трансфери во европскиот женски ракометен врв може да го погледнете на следниот ЛИНК

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.