Станковски: Игравме храбро против Шкендија, бевме блиску до бод - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
23/11/2017 21:55
Фудбал
23/11/2017 20:53
Кошарка
23/11/2017 19:42
Фудбал
23/11/2017 19:31

Станковски: Игравме храбро против Шкендија, бевме блиску до бод

Станковски: Игравме храбро против Шкендија, бевме блиску до бод

Тренерот на Работнички, Горан Станковски, вели дека и покрај поразот од Шкендија во Тетово, забележлив е напредок во играта на тимот. „Романтичарите“ го намачија лидерот да дојде до трите бода, а Шкендија победи со гол од пенал во завршницата од натпреварот.

„Со пораз никогаш не можете да биде задоволни. Бодовите останаа во Тетово, а имавме реални шанси да освоиме барем еден. Но, не издржавме до самиот крај. Сепак, бевме конкурентни и решија мали нијанси во завршницата од натпреварот, како и одлуката за удар од белата точка. Не можам да им замерам ништо на фудбалерите, се бореа максимално, покажаа голема желба и храбра игра. И покрај поразот, мислам дека продолжуваме да напредуваме како тим и верувам дека со вакви игри ќе се искачиме повисоко на прволигашката табела“, вели шефот на стручниот штаб, Горан Станковски, за официјалниот сајт на клубот.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.