Стариџ го урна проклетството што го демнеше седум години - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
23/11/2017 21:55
Фудбал
23/11/2017 20:53
Кошарка
23/11/2017 19:42
Фудбал
23/11/2017 19:31

Стариџ го урна проклетството што го демнеше седум години

Стариџ го урна проклетството што го демнеше седум години

Напаѓачот на Ливерпул, Даниел Стариџ, на вечерашниот меч против Ливерпул успеа да урне едно долгогодишно проклетство. Тој постигна гол во Лигата на шампионите по пауза од цели седум години.

Менаџерот Јирген Клоп му даде шанса во завршницата од натпреварот на местото на Салах, и тој тоа го искористи да се запише меѓу стрелците во 90.минута. Претходно, гол во Лигата на шампионите постигна во дресот на Челси, во далечната 2010 година, кога на 23 ноември постигна гол против словачкиот тим Жилина.

Инаку, ова е втор гол во низа за Даниел Стариџ, со оглед дека погоди и против Хадерсфилд во минатото коло од Премиер – лигата.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.