Ништо ново во Работнички: Пари нема, салата „кочан“ - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
28/04/2017 21:43
Фудбал
28/04/2017 20:02
Фудбал
28/04/2017 10:08
Ракомет
27/04/2017 21:31

Ништо ново во Работнички: Пари нема, салата „кочан“

Ништо ново во Работнички: Пари нема, салата „кочан“

Минаа десет дена од новата 2017 година, а во Кошаркарскиот клуб Работнички ситуацијата останува „статус кво“, нема пари за играчите и стручниот штаб, но ниту сала во која „црвено-белите“ би ги почнале подготовките за новата натпреварувачка сезона.

Членовите на Работнички најавија штрајк на стартот од новата година поради неисполнетите ветувања на управата околу исплата на платите што им се должеа. Ниту една од трите плати не им е исплатена, незадоволството расте од ден на ден, а уште поголем проблем претставува големиот студ што придонесе да дојде до „поларни температури“ во салата „Градски парк“.

Имено, салата каде Работнички ги игра домашните натпревари, но и ги одржува своите тренинзи, воопшто не беше греена во изминатите петнаесетина дена, поради што не постојат никаква шанси истата да биде оспособена за Марин Докузовски и неговите избраници да почнат со тренинзи, дури и доколку дел од нивните финансиски побарувања бидат задоволени. „Кочан салата“ е најновиот од низата проблеми за раководството на најтрофејниот кошаркарски колектив, кое ќе мора што поскоро да реагира со оглед на фактот дека продолжението на првенството е закажано за 21 јануари.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.