Стефан Ристовски дебитираше за Спортинг Лисабон во ЛШ - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
22/11/2017 18:33
Фудбал
22/11/2017 17:40
Кошарка
22/11/2017 13:30
Фудбал
22/11/2017 11:10

Стефан Ристовски дебитираше за Спортинг Лисабон во ЛШ

Стефан Ристовски дебитираше за Спортинг Лисабон во ЛШ

Македонскиот фудбалски репрезентативец Стефан Ристовски вечерва во Пиреја го имаше своето деби во дресот на португалскиот клуб Спортинг Лисабон. Тоа водено беше и негов деби настап во Лигата на шампионите. Ќе го запамети по добро, со оглед дека Спортинг Лисабон славеше важен триумф на гости во Грција со 2-3.

Стефан Ристовски на стартот остана на клупата за резерви, но тренерот Жорге Жезус му даде шанса да дебитира во дресот на новиот клуб во 87.минута од средбата. Со оглед дека италијанскиот интернационалец Пичини е повреден, може да се очекува Стефан Ристовски на следните мечеви да добива уште поголема минутажа.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.