Стефан Спировски - фудбалер на годината: Ало, Унгарија...(ВИДЕО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Стефан Спировски – фудбалер на годината: Ало, Унгарија…(ВИДЕО)

Стефан Спировски – фудбалер на годината: Ало, Унгарија…(ВИДЕО)

Најдобриот фудбалер на Македонија за сезоната 2016/17 е Стефан Спировски. Во дресот на Вардар ја освои шампионската титула, а потоа со македонскиот првак успеа да избори и историски настап во групната фаза од Лигата на Европа. Тој е стандарден македонски репрезентативец, а ова лето направи трансфер во унгарскиот клуб Ференцварош. Тој не можеше да присуствува на манифестацијата на ФФМ, но со посредство на мобилната телефенија, секако, можете да се поврзете и на голема далечина.

Тој се заблагодари за наградата и посака многу успеси и за себе, и за Македонија, во иднина.


Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.