Страшна повреда и долга пауза за Џулијан Вајгл (ВИДЕО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
26/05/2017 16:51
Ракомет
25/05/2017 21:10
Коментари
25/05/2017 18:53
Фудбал
25/05/2017 14:47

Страшна повреда и долга пауза за Џулијан Вајгл (ВИДЕО)

Страшна повреда и долга пауза за Џулијан Вајгл (ВИДЕО)

Германскиот репрезентативец и член на Борусија Дортмунд, Џулијан Вајгл, заработи страшна повреда на коленото на вчерашниот меч против Аугсбург. Тој комплетно го извитка десното колено и ќе мора да паузира најмалку четири месеци. Веднаш беше изнесен надвор од теренот, а допрва ќе следат и детални лекарски прегледи за да се утврди дали ќе треба да му биде извршена и хируршка интервенција.

Вајгл беше на листата на желби на Барселона и на Манчестер сити, но повредата сигурно ќе го оневозожи да биде тел од трансфер – пазарот ова лето…

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.