Страшна повреда и долга пауза за Џулијан Вајгл (ВИДЕО)

Германскиот репрезентативец и член на Борусија Дортмунд, Џулијан Вајгл, заработи страшна повреда на коленото на вчерашниот меч против Аугсбург. Тој комплетно го извитка десното колено и ќе мора да паузира најмалку четири месеци. Веднаш беше изнесен надвор од теренот, а допрва ќе следат и детални лекарски прегледи за да се утврди дали ќе треба да му биде извршена и хируршка интервенција.

Вајгл беше на листата на желби на Барселона и на Манчестер сити, но повредата сигурно ќе го оневозожи да биде тел од трансфер – пазарот ова лето…

Се вчитува...