Струмица и Кожув се засилуваат од редовите на МЗТ Скопје - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
17/11/2017 20:24
Фудбал
17/11/2017 15:37
Ракомет
17/11/2017 12:37
Кошарка
17/11/2017 9:55

Струмица и Кожув се засилуваат од редовите на МЗТ Скопје

Струмица и Кожув се засилуваат од редовите на МЗТ Скопје

Младите кошаркари на МЗТ Скопје, Михајло Митев и Ранко Мамузиќ, сезоната ќе ја довршат во екипите на Струмица односно Кожув, каде што ќе настапуваат како отстапени играчи.

Како што информираат од редовите на македонскиот шампион, причина за овој потег е тие да добијат поголема минутажа, а со тоа и искуство, кои ќе придонесе уште повеќе да напредуваат во својата игра. Ваквата одлука е донесена во договор со управата и стручниот штаб на клубот, а пред се во интерес на двајцата кошаркари.

По крајот на сезоната, Митев и Мамузиќ ќе се вратат во таборот на МЗТ Скопје каде што ќе продолжат да ги одработуваат повеќегодишните договори со клубот од Аеродром.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.