Супер-вест за Јунајтед: Погба се враќа против Њукасл - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
19/11/2017 14:58
Кошарка
19/11/2017 12:33
Ракомет
18/11/2017 19:25
Ракомет
18/11/2017 18:59

Супер-вест за Јунајтед: Погба се враќа против Њукасл

Супер-вест за Јунајтед: Погба се враќа против Њукасл

Фановите на Манчестер јунајтед имаат причина за задоволство откако беше обелоденето дека Пол Погба влегол во последната фаза од рехабилитациската програма, па камбекот на Французинот во тимот на „ѓаволите“ може да се очекува веќе на следниот натпревар против Њукасл.

Погба во текот на оваа седмица тренирал со младинскиот тим на јунајтед, а планот е од понеделник да му се стави на располагање на Жозе Мурињо и да почне со тренинзи со првотимците на „црвените ѓаволи“. Според англиските медиуми, Мурињо планира Французинот да одигра дваесетина минути против Њукасл, за веќе на следниот меч од Лигата на шампионите да биде стартер.

Покрај Погба, близу до камбек се наоѓаат и Мајкл Карик и Маркос Рохо, кои исто така во најскоро време би требало да му се стават на располагање на Мурињо.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.