Супертрансфер: Наташа Андонова го засили ПСЖ - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Меѓ. Фудбал
26/09/2017 22:41
Кошарка
26/09/2017 21:01
Ракомет
26/09/2017 17:49
Фудбал
26/09/2017 12:18

Супертрансфер: Наташа Андонова го засили ПСЖ

Супертрансфер: Наташа Андонова го засили ПСЖ

Најдобрата македонска фудбалерка Наташа Андонова направи супер-трансфер, откако од шведскиот Розенгард се пресели во редовите на Пари Сен Жермен. Таа и официјално стави потпис на договор со ПСЖ и во преостанатиот дел од сезоната ќе се обиде да му помогне на овој тим да стигне до нови успеси. Андонова, сепак, поради настапот за Розенгард во првиот дел од сезоната, нема да може да му помогне на ПСЖ во обидот да ја освои Лигата на шампионите во женска конкуренција.

natasa andonova psg

Раководството на францускиот гигант ПСЖ вложува огромни средства дури и во женскиот тим и сака да застане на врвот од Европа. За таа цел, покрај Андонова во тимот за вториот дел од сезоната е ангажирана и Амандин Анри.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.