Свечено отворен мундијалот во Франција: Светот очекува феноменален ракомет - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Свечено отворен мундијалот во Франција: Светот очекува феноменален ракомет

Свечено отворен мундијалот во Франција: Светот очекува феноменален ракомет

Ракометот и Франција се во фокусот на вниманието на планетата што е обземена со спортот. Вечерва свечено беше отворен 25.ракометниот мундијал, на кој учество ќе земе и Македонија. Карабатиќ, Омејер, Хансен, а меѓу главните ѕвезди на шампионатот секако е и рекордерот на мундијалите, неверојатниот стрелец Кире Лазаров. Мотото на Светското првенство е „феноменален ракомет“, па светот со право очекува и да ужива во таков феноменален ракомет во наредните двеесетина дена.

Мундијалот го отвора домаќинот Франција во дуел со Бразил, а Македонија својот пат на СП го почнува утре (17.45 часот) против селекцијата на Тунис.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.