„Светците“ броеја до пет со Анже, а Кавани ја проби „стотката“ - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
23/11/2017 21:55
Фудбал
23/11/2017 20:53
Кошарка
23/11/2017 19:42
Фудбал
23/11/2017 19:31

„Светците“ броеја до пет со Анже, а Кавани ја проби „стотката“

„Светците“ броеја до пет со Анже, а Кавани ја проби „стотката“

Фудбалерите на Пари Сен Жермен остварија уште една убедлива победа во домашниот шампионат, совладувајќи го Анже на гости со 0-5. Нејмар не играше на оваа средба, но Единсон Кавани ја презема работата, постигна два гола и ја проби „стотката“ во дресот на ПСЖ.

Двоен стрелец беше и Килијан Мбапе, а во листата на стрелците се запиша и Џулијан Дракслер.


Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.