Тасевска во ол-стар тимот на ЕХФ шампионатот (У17) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35
Кошарка
10/12/2017 18:43

Тасевска во ол-стар тимот на ЕХФ шампионатот (У17)

Тасевска во ол-стар тимот на ЕХФ шампионатот (У17)

Македонската репрезентативка, Марија Тасевска е избрана за најдобро лево крило во ол-стар тимот на ЕХФ-Шампионатот за ракометарки до 17 години што се одржа во Скопје.

Тасевска заслужено се најде во друштво на најдобрите. Таа беше една од најзабележителните ракометарки во македонската репрезентација која заврши на четвртото место на овој ЕХФ-Шампионат. Левото крило на македонската репрезентација постигна вкупно 21 гол, а двапати беше прогласувана за играч на натпреварот.

Признанието најдобра ракометарка на Шампионатот и припадна на Словенката Ема Хорватин, а најдобар стрелец е Маја Реџепи од репрезентацијата на Косово.

ol-star u17

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.