Тери си оди од Челси, на позајмица во Бурнемаут? - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
18/11/2017 19:25
Ракомет
18/11/2017 18:59
Ракомет
18/11/2017 15:36
Кошарка
18/11/2017 9:26

Тери си оди од Челси, на позајмица во Бурнемаут?

Тери си оди од Челси, на позајмица во Бурнемаут?

Долгогодишниот капитен на Челси, Џон Тери, ќе го напушти „Стемфорд бриџ“ во зимскиот преоден рок, откриваат медиумите на Островот. Тој ќе остане во Премиер – лигата, но ќе го носи дресот на Бурнемаут до крајот на сезоната. Ветеранот не може да се надева на поголема минутажа со оглед дека менаџерот Антонио Конте го пронајде составот кој игра одлично во изминатиот период, а на клупата сега ќе го има и младиот и робусен Курт Зума, кој се опорави од повредата.

Покрај ова, „сините“ од позајмица го враќаат и Нејтан Аке, кој исто така може да игра и како стопер, но и како последен играч за врска. Токму поради ова, Џон Тери најверојатно ќе прифати да замине како позајмен играч во редовите на Бурнемаут.

 

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.