Тетовци како јагниња за „волците“ од Милан (фотогалерија) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
23/11/2017 21:55
Фудбал
23/11/2017 20:53
Кошарка
23/11/2017 19:42
Фудбал
23/11/2017 19:31

Тетовци како јагниња за „волците“ од Милан (фотогалерија)

Тетовци како јагниња за „волците“ од Милан (фотогалерија)

Шкендија претрпе убедлив пораз од 6-0 на гостувањето против Милан, резултат што можеше да биде уште покатастрофален доколку Захов не одбранеше неколку зицери на „росонерите“ кои целосно доминираа на теренот.

Уште пред мечот беше јасно кој е фаворит, а кој аутсајдер, но сепак не може да се побегне од впечатокот дека колку и да беше моќен Милан, Шкендија одигра без душа и храброст, ниту за момент не се обиде да ги замрси сметките на големиот фаворит, дозволувајќи му да доминира без престан цели 90 минути.

Тетовци делуваа како јагниња пред „волците“ од Милан кои и со половина сила броеја до шест, а што ли ќе беше доколку Монтела не го ротираше тимот, или доколку инсистираше максимално залагање од своите избраници. Милан покажа сила и класа, но од Шкендија не видовме ниту грам од храброста што го красеше македонскиот вицепрвак во досегашниот дел од европската авантура. Со тоа, се наруши одличниот впечаток оставен досега, а воедно и се расипа реваншот во Скопје, во кој сега дефинитивно ќе нема никаква резултатска тензија.

фото: sportmediaset.it

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.