Торстен Фрингс е нов тренер на Дармштад - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
18/10/2017 18:32
Фудбал
18/10/2017 17:40
Фудбал
18/10/2017 16:37
Фудбал
18/10/2017 16:29

Торстен Фрингс е нов тренер на Дармштад

Торстен Фрингс е нов тренер на Дармштад

Поранешниот германски репрезентативец, Торстен Фрингс е нов тренер на Дармштад. Фрингс се одлучи да му помогне на последнопласираниот тим во Бундеслигата, откако претходно го водеше Вердер од Бремен.

Торстен Фрингс имаше одлична играчка кариера настапувајќи за Алеманија, Вердер, Борусија Дортмунд, Баерн Минхен и Торонто. За репрезентацијата на Германија настапи 79 пати и постигна 10 голови.

Сега ќе треба и тоа како да се вложи за да успее да го спаси Дармштад од испаѓање од најсилното германско друштво, иако сето тоа во моментов изгледа како невозможна мисија.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.