Тотенхем сака да го позајми Гаитан од Атлетико Мадрид - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35
Кошарка
10/12/2017 18:43

Тотенхем сака да го позајми Гаитан од Атлетико Мадрид

Тотенхем сака да го позајми Гаитан од Атлетико Мадрид

Англискиот премиерлигаш Тотенхем сака да го добие аргентинскиот интернационалец Нико Гаитан на позајмица до крајот на сезоната. Тој не добива голема минутажа во редовите на Атлетико Мадрид, откако пристигна минатото лето од Бенфика, а менаџерот на „спарси“, Маурицио Покетино смета дека би бил од голема помош за неговиот тим во битката за шампионската титула во Премиер – лигата.

Гаитан досега одигра само 663 минути во дресот на Атлетико Мадрид на 15 натпревари, воглавно сите како резервен играч кој влегува од клупата, а тоа сигурно не ги задоволува неговите апетити. Во Тотенхем му гарантираат дека би играл многу повеќе, па останува да се види дали Аргентинецот ќе се одлучи да се пресели во Премиер – лигата во наредните шест месеци.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.