Трајчевски: Работнички оди во Тетово да ја завери Европа - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Кошарка
21/11/2017 16:21
Кошарка
21/11/2017 8:30
Кошарка
20/11/2017 20:52
Коментари
20/11/2017 12:12

Трајчевски: Работнички оди во Тетово да ја завери Европа

Трајчевски: Работнички оди во Тетово да ја завери Европа

Капитенот на Работнички, Душко Трајчевски, најавува дека „романтичарите“ в недела ќе се обидат да го заверат пласманот во Европа, на гостувањето против второпласираната Шкендија. Избраниците на Виктор Треневски ќе се обидат да го искористат негативниот психолошки момент во редовите на Шкендија, со оглед дека овој тим вчера го загуби финалето на Купот од Пелистер.

„Повредата е минато, се вратив во полн тренажен процес и подготвен сум за кам-бек. Не очекува дуел со Шкендија во Тетово, го респектираме ривалот, но и ќе се обидеме да го искористиме овој негативен психолошки момент за нив, со оглед дека го загубија и финалето на Купот против Пелистер. Сепак, ние си гледаме во нашиот двор, на чекор сме до исполнување на целта, обезбедување на пласман во Европа и следната сезона и ќе сториме се за да останеме непоразени на неделниот дуел против Шкендија“, изјави капитенот Душко Трајчевски, за официјалниот сајт на Работнички.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.