Трап го замени Нојер во германската репрезентација - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Трап го замени Нојер во германската репрезентација

Трап го замени Нојер во германската репрезентација

Германскиот селектор Јоаким Лев се соочи со неочекуван проблем откако првиот голман Мануел Нојер отпадна од комбинација за настап на следните две средби на светските шампиони, против селекциие на Англија и на Азербејџан. Германците најпрвин в среда ќе играат пријателски натпревар со Англија во Дортмунд, по што на 26 март ги очекува гостувањето во Азербејџан во рамките од квалификациите за СП 2018.

Нојер вчера настапи на гостувањето против Борусија Менхенгладбах носејќи му на Баерн победа од 0-1, па токму затоа изненадувачка е денешната информација дека одличниот голман се мачи со повреда на мускулот на ногата.

Лев експресно реагираше и на негово место го повика чуварот на мрежата на ПСЖ, Кевин Трап, иако се очекува улогата на прв голман и на двата натпревари да ја има Марк Андре Тер Штеген од Барселона.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.