Тричковски стрелец за АЕК Ларнака, Дамчевски дебитираше за Ермис - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
22/11/2017 18:33
Фудбал
22/11/2017 17:40
Кошарка
22/11/2017 13:30
Фудбал
22/11/2017 11:10

Тричковски стрелец за АЕК Ларнака, Дамчевски дебитираше за Ермис

Тричковски стрелец за АЕК Ларнака, Дамчевски дебитираше за Ермис

Македонскиот репрезентативец Иван Тричковски го постигна својот прв погодок во дресот на кипарската АЕК Ларнака во новата сезона.

АЕК во второто свој натпревар во шампионатот убедливо славеше со 0-4 на гостувањето против Ермис, а Тричковски погоди во 33. минута за водство од 0-3 на тимот од Ларнака.


За АЕК целиот натпревар го одигра и дефанзивецот Даниел Мојсов, а на спротивната страна свое деби во новиот клуб Ермис имаше стоперот Александар Дамчевски, кој беше наш стандарден репрезентативец во времето на селекторување на Бошко Ѓуровски.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.