Цепелин за паметење - „Летечките Македонци“ повторно на дело - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Цепелин за паметење – „Летечките Македонци“ повторно на дело

Цепелин за паметење – „Летечките Македонци“ повторно на дело

Македонија игра феноменално полувреме и заслужено води со 16-10 против Чешка, а најубавиот потег на мечот дефинитивно беше оној во 30. минута, кога Лазаров фрли цепелин за Манасков, овој му ја врати топката на капитенот, кој во лет ја смести во мрежата на Чесите.

„Летечките Македонци“ воодушевуваа со слични погодоци и на последните големи натпреварувања, а оваа атракција беше само уште еден доказ за класата на нашиот национален тим, особено кога игра пред преполните трибини на ВИП Арена.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.