Цепелинот на Вања Илиќ меѓу најубавите голови на колото во ЛШ... (видео) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
19/11/2017 21:29
Кошарка
19/11/2017 20:35
Фудбал
19/11/2017 19:59
Фудбал
19/11/2017 19:09

Цепелинот на Вања Илиќ меѓу најубавите голови на колото во ЛШ… (видео)

Цепелинот на Вања Илиќ меѓу најубавите голови на колото во ЛШ… (видео)

Металург загуби од Монпеље во 7. коло од Лигата на шампионите, но ако нешто има за утеха од тој натпревар без сомнение е прекрасниот погодок на Вања Илиќ.

Цепелинот на Илиќ, не го превиде и ЕХФ, кој го смести меѓу петте најубави погодоци на колото…

Изборот на ТОП 5 голови на колото според ЕХФ може да го погледнете на слендиот ЛИНК.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.