Цибулкова го „запали“ сонцето во Грција (ФОТО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
17/11/2017 15:37
Ракомет
17/11/2017 12:37
Кошарка
17/11/2017 9:55
Фудбал
16/11/2017 15:42

Цибулкова го „запали“ сонцето во Грција (ФОТО)

Цибулкова го „запали“ сонцето во Грција (ФОТО)

Доминика Цибулкова по елиминацијата од хрватската тенисерка Ана Коњух, во осминафиналето на Вимблдон, ги спакува куферите и се пресели во потопли краеви. Словачката тенисерка за која фановите велат дека има најатрактивно „гранслем тело“, одморот го поминува на грчкиот остров Миконос.

„Ова е моето омилено место за одмор пред новиот период со напорна работа“ – напиша 28-годишната Цибулкова на една од атрактивните фотографии на кои ги покажува своите атрибути.

cibulkova6

Доминика Цибулкова е 11.тенисерка на светската ВТА листа, играше финале на Австралија опен, полуфинале на Ролан Гарос и четвртфиналиња на Вимблдон и на УС Опен.

cibulkova2

Можеби нема најдобар „форхенд“ ни „бекенд“ во белиот спорт, но според нејзините фанови, има што да покаже на атрактивните фотографии во бикини издание.

CIBULKOVA

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.