Црвена звезда: Перо, добредојде во својот втор дом... - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
20/11/2017 12:12
Кошарка
20/11/2017 11:26
Кошарка
20/11/2017 10:23
Фудбал
19/11/2017 21:29

Црвена звезда: Перо, добредојде во својот втор дом…

Црвена звезда: Перо, добредојде во својот втор дом…

Веќе нема никакви дилеми, Црвена звезда е клубот чии бои ќе ги брани Перо Антиќ во следната натпреварувачка сезона откако „црвено-белите“ вечерва го официјализираа трансферот на најдобриот македонски кошаркар.

За Антиќ ова ќе претставува враќање во клубот што го смета за свој омилен, а чиј дрес го носеше во 2006 и во 2007 година, кога се закити со трофејот во Купот на Србија. Тој имаше уште една година од договорот со Фенербахче, но „црвено-белите“ добија зелено светло од актуелниот европски првак за да го финишираат овој трансфер.

Некогашниот играч на Црвена звезда, Перо Антиќ, се враќа во нашиот клуб откако потпиша едногодишен договор. Враќањето на Антиќ во саканиот клуб ќе им донесе на „црвено-белите“ голем квалитет, но и огромно искуство што Антиќ го градеше низ успешната кариера во Европа и во САД. КК Црвена звезда сака да ја искористи можноста за да му искаже благодарност за разбирање на Жељко Обрадовиќ, како и на КК Фенербахче. Перо, добредојде во својот втор дом – Црвена звезда“ – се вели во соопштението на шампионот на АБА-лигата.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.