Црвено-црна доминација (Фотогалерија + Видео)

Дојде крајот на двогодишната доминација на Веспрем во СЕХА-лигата, откако ракометарите на Вардар вечерва му одржаа лекција на унгарскиот ракометен Џин. Пред две години Веспрем делуваше „недопирливо“, лани „вардарци“ самите се победија со деконцентрација во финишот, но денеска беше денот за израмнување на сметките.

Македонскиот првак не само што го победи големиот ривал, туку и тоа го стори со стил, покажувајќи и моќ и карактер, како најава за почеток на нова доминација во СЕХА, овојпат на скопските „црвено-црни“, кои веќе се најтрофеен клуб во историјата на регионалното натпреварување.

[RoyalSlider Error] Incorrect RoyalSlider ID in shortcode or problem with query.

Се вчитува...