Црвено-црна доминација (Фотогалерија + Видео) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
22/09/2017 19:52
Кошарка
22/09/2017 16:07
Фудбал
22/09/2017 11:53
Фудбал
21/09/2017 23:50

Црвено-црна доминација (Фотогалерија + Видео)

Црвено-црна доминација (Фотогалерија + Видео)

Дојде крајот на двогодишната доминација на Веспрем во СЕХА-лигата, откако ракометарите на Вардар вечерва му одржаа лекција на унгарскиот ракометен Џин. Пред две години Веспрем делуваше „недопирливо“, лани „вардарци“ самите се победија со деконцентрација во финишот, но денеска беше денот за израмнување на сметките.

Македонскиот првак не само што го победи големиот ривал, туку и тоа го стори со стил, покажувајќи и моќ и карактер, како најава за почеток на нова доминација во СЕХА, овојпат на скопските „црвено-црни“, кои веќе се најтрофеен клуб во историјата на регионалното натпреварување.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.