Тунижаните нервозни... поради македонските новинари - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
22/08/2017 22:22
Кошарка
22/08/2017 20:10
Кошарка
22/08/2017 15:25
Меѓ. Фудбал
22/08/2017 13:31

Тунижаните нервозни… поради македонските новинари

Тунижаните нервозни… поради македонските новинари

ЕКИПА во Мец,

Стеван Цаневски и Билјана Благоеска Петрушева

Поголемиот дел од македонските новинари во Мец престојуваат во хотелот „Меркури“ во центарот на францускиот град, но од овој податок непријатно беа изненадени репрезентативците на Тунис, кои се сместени во истиот хотел. Ракометарите уште од вчера пристигнале во „Меркури“, но денеска со доаѓањето на раководството на федерацијата дојде и до нервоза – откако Тунижаните дознале за присуството на Македонци, па уште и новинари на нивниот спрат.

Веднаш се крена тревога, следеа и закани со жалба до ИХФ, поради пропустот на хотелот кој дефинитивно не смееше да дозволи вакво нешто.

На крајот сепак страстите се смирија, откако беше договорено новинарите во текот на утрешниот ден да се преселат на друг спрат, а првиот да остане „резервиран“ само за Тунис.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.