Турците се кандидираа за организатори на ЕП 2024 - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Меѓ. Фудбал
26/09/2017 22:41
Кошарка
26/09/2017 21:01
Ракомет
26/09/2017 17:49
Фудбал
26/09/2017 12:18

Турците се кандидираа за организатори на ЕП 2024

Турците се кандидираа за организатори на ЕП 2024

Фудбалската федерација на Турција потврди дека поднесе кандидатура за организација на Европското првенство во фудбал за 2024 година. Турците имаа желба да го организираат и ЕП 2020, но потоа ја повлекоа кандидатурата откако УЕФА одлучи да биде организирано во 13 различни земји.

Покрај Турција, засега интерес за организација на шампионатот на Стариот континент покажа и Германија.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.