У-19: Надежите на Станојковиќ го „мелат“ Лихтенштајн... - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
19/11/2017 21:29
Кошарка
19/11/2017 20:35
Фудбал
19/11/2017 19:59
Фудбал
19/11/2017 19:09

У-19: Надежите на Станојковиќ го „мелат“ Лихтенштајн…

У-19: Надежите на Станојковиќ го „мелат“ Лихтенштајн…

Младата репрезентација на Македонија за фудбалери до 19 години која веќе обезбеди пласман во елитната квалификациска рунда на УЕФА за пласман на ЕП, во последниот натпревар од квалификациите убедливо води со 3-0 против Лихтенштајн по првото полувреме.

Избраниците на Вујадин Станојковиќ по само седум минути игра имаа предност од 2-0, со головите на Чурлинов во 3. минута и Колевски во 7. минута. Митровски во 25. минута го постигна и третиот погодок за водство од 3-0 на полувремето.

Во вториот натпревар, на полувремето Белгија води со Швајцарија со 3-1, по што е мнгоу блиску да биде вториот патник од нашата група во елитната рунда квалификации.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.