У-19: Пораз од Азербејџан на вториот тест во Баку - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Кошарка
21/11/2017 19:24
Кошарка
21/11/2017 16:21
Кошарка
21/11/2017 8:30
Кошарка
20/11/2017 20:52

У-19: Пораз од Азербејџан на вториот тест во Баку

У-19: Пораз од Азербејџан на вториот тест во Баку

Репрезентацијата на Македонија за фудбалери до 19 години загуби на вториот пријателски натпревар во Баку, од Азербејџан со 1-0.

По триумфот на првата меѓусебна тест средба со идентични 1-0, овој пат Азербејџанците им се реваншираа на избраниците на Вујадин Станојковиќ. Македонија повторно беше подобар противник, не успеа да искористи неколку 100% можности за гол, по што во второто полувреме следела казната.

Македонија на овие два тест натпревари во Баку настапи без тројца свои клучни фудбалери, Дарко Чурлинов, Димитар Митровски и Елиф Елмас.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.