У21-тимот секогаш во срце: Барди, Николов, Радески... „влетаа“ на тренинг на младите (ФОТОГАЛЕРИЈА) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
19/11/2017 14:58
Кошарка
19/11/2017 12:33
Ракомет
18/11/2017 19:25
Ракомет
18/11/2017 18:59

У21-тимот секогаш во срце: Барди, Николов, Радески… „влетаа“ на тренинг на младите (ФОТОГАЛЕРИЈА)

У21-тимот секогаш во срце: Барди, Николов, Радески… „влетаа“ на тренинг на младите (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Програмата на двата стручни штаба сакаше македонските репрезентации, сениорската и онаа младата, секоја со своите подготовки за натпреварите со Норвешка односно Австрија, сакаше речиси во исти термини на центарот „Петар Милошевски“ да ги одработат денешните тренинзи…

Па, во една таква ситуација, Енис Барди, Марјан Радески, Бобан Николов, Кире Маркоски, Дарко Велковски, Ѓоко Зајков, Висар Муслиу… кои сега се во сениорскиот состав не пропуштија можност да „влетаат“ на тренингот на селекцијата во која беа до јуни оваа година… Едноставно, У21 тимот и начинот на кој истиот живееше со „хероите“ во изминатите две години секогаш останува во срцето!

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.