Убедлив пораз на кошаркарите од Словачка - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
25/09/2017 15:15
Коментари
25/09/2017 12:12
Фудбал
25/09/2017 11:31
Фудбал
25/09/2017 11:43

Убедлив пораз на кошаркарите од Словачка

Убедлив пораз на кошаркарите од Словачка

Македонската кошаркарска репрезентација претрпе убедлив пораз од 89-74 на гостувањето на првиот натпревар против селекцијата на Словачка.

Избраниците на селекторот Јорданчо Давитков не успеаја да влезат во посакуваниот ритам, па претрпеа пораз од кој сигурно стручниот штаб и кошаркарите сигурно ќе настојуваат да извлечат што повеќе поуки. Овој меч беше од затворен карактер, па затоа и информациите за него се оскудни, но двете селекции утре ќе одиграат нов натпревар, овојпат пред публика во салата во Братислава, на кој нашите репрезентативци сигурно ќе сторат се за да се прикажат во далеку подобро светло.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.