Убедлив пораз на младите ракометарки од Унгарија (18-33) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
24/09/2017 18:22
Фудбал
24/09/2017 17:34
Фудбал
24/09/2017 15:20
Фудбал
24/09/2017 15:23

Убедлив пораз на младите ракометарки од Унгарија (18-33)

Убедлив пораз на младите ракометарки од Унгарија (18-33)

Младата репрезентација на Македонија за ракометарки до 19 години доживеа убедлив пораз од 18-33 од селекцијата на Унгарија во првото коло од квалификацискиот турнир за пласман на ЕП 2017 во Словенија, кој се игра во Скопје.

Македонските ракометарки не можеа да им парираат на далеку поквалитететните противнички кои од самиот почеток имаат комплетна контрола на играта и на резултатот.

makedonija - ungarija mladi

Сепак, шансата на Македонија за пласман на ЕП се следните два натпревари во групата. Место на ЕП во Словенија ќе обезбедат двете првопласирани селекции од квалификациската група, во која се уште и Молдавија и Фарските острови. Утре, од 19:30 часот Македонија го игра вториот квалификациски натпревар, против Молдавија.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.