УЕФА го „скенира“ стадионот во Струмица - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
17/11/2017 20:24
Фудбал
17/11/2017 15:37
Ракомет
17/11/2017 12:37
Кошарка
17/11/2017 9:55

УЕФА го „скенира“ стадионот во Струмица

УЕФА го „скенира“ стадионот во Струмица

Европската куќа на фудбалот (УЕФА) изврши ’скенирање’ на стадионот „Младост“ во Струмица, како можен домаќин на мечот од квалификациите за СП 2018 во Русија против Албанија. Комесарот за безбедност на ФФМ, Роберт Марковиќ, во друштво на Жељко Павлица, претставник на Комисијата за безбедност на УЕФА, направија обиколка на објектот, и сигурно доби совети и насоки што ќе треба да се подобри и да се реновира за Струмица евентуално да добие можност за организација на ваков меч од меѓународен карактер.

Во Струмица е присутен и Тиери Фавре, претставник на УЕФА, кој е задолжен за оценување на организацијата на натпревари под закрилата на Европската куќа на фудбалот.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.