Украдениот дрес на Том Брејди пронајден - во Мексико - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
20/11/2017 12:12
Кошарка
20/11/2017 11:26
Кошарка
20/11/2017 10:23
Фудбал
19/11/2017 21:29

Украдениот дрес на Том Брејди пронајден – во Мексико

Украдениот дрес на Том Брејди пронајден – во Мексико

Кога ќе се заангажира целата полициска логистика во Тексас, па згора на тоа ќе помогне и дел од ФБИ, јасно е дека може да се најде буквално се што ќе се посака. Американските власти вечерва се пофалија дека е пронајден дресот на Том Брејди, кој беше украден за време на прославата по освојувањето на Супербоул.

Брејди неколку часа по добивањето на МВП трофејот шокирано откри дека останал без дресот што го носел на фантастичниот натпревар што Њу Ингланд го доби против Атланта, по што американските власти покренаа детална истрага – за на крајот да го најдат дресот во Мексико.

Со оглед на фактот дека дресот беше проценет на околу 500.000 долари, веднаш беше оценето дека станува збор за тешка кражба што стана наш приоритет. Со гордост можеме да објавима дека украдениот предмет е пронајден и ќе му биде вратен на сопственикот“ – објавија одговорните лица од полицијата во Тексас.

Неофицијално, кражбата била извршена од страна на новинар кој не доаѓал од САД и успеал покрај споменатиот дрес да одземе и уште неколку „сувенири“ од соблекувалната на Њу Ингланд петриотс.

Во меѓувреме, американските медиуми објавија и кратко видео икористено од властите за фаќање на крадецо, на кое  се гледа лицето како влегува во соблекувалната, а потоа и како излегува со предмет ставен под левата рака.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.