Урош Матиќ со деби гол за Копенхаген... (видео) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
22/11/2017 18:33
Фудбал
22/11/2017 17:40
Кошарка
22/11/2017 13:30
Фудбал
22/11/2017 11:10

Урош Матиќ со деби гол за Копенхаген… (видео)

Урош Матиќ со деби гол за Копенхаген… (видео)

Потенцијалниот македонски репрезентативец Урош Матиќ го запиша својот прв гол во дресот на актуелниот шампион на Данска, Копенхаген.

Копенхаген ита кон нова титула во Данска, а во 26. коло беше подобар од Силкеборг победувајќи на гостувањето со 1-3.

Матиќ, кој ги мина сите 90 минути во дресот на Копенхаген, го постави конечниот резултат на натпреварот со гол во 84. минута…

Како што е познато, Урош Матиќ веќе го прифати настапот во дресот на македонската репрезентација, но се уште се очекува потврда од ФИФА за да добие право и за официјален настап.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.