Уште еден шок во Шпанија: Салин колабираше на терен (видео) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Уште еден шок во Шпанија: Салин колабираше на терен (видео)

Уште еден шок во Шпанија: Салин колабираше на терен (видео)

Неполни 24 часа по страшниот пад на Фернандо Торес на мечот Ла Коруња – Атлетико Мадрид, повторно дојде до шокантна случка на спортски натпревар во Шпанија.

Гран Канарија и Хапоел Ерусалим го играат вториот меч од четвртфиналето во Еврокупот, а во моментите додека стартерите на двата тима излегуваа на теренот присутните во салата занемеа. Причината – домашниот миленик Сасу Салин колабираше среде терен, по што неколку секунди остана неподвижен.

Финскиот ас откако се стабилизираше се упати кон клупата за резерви, а за чудото да биде комплетно Салин нешто подоцна и влезе во игра, настапувајќи за Гран Канарија.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.