Уште една Американка потпиша за Бадел 1862 - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
22/11/2017 18:33
Фудбал
22/11/2017 17:40
Кошарка
22/11/2017 13:30
Фудбал
22/11/2017 11:10

Уште една Американка потпиша за Бадел 1862

Уште една Американка потпиша за Бадел 1862

Женскиот кошаркарски клуб Бадел 1862 продолжува да се екипира. По Шанис Браун, раководството на „баделки“ ја потпиша и Кејтлин Матеу на еднагодишна соработка, сè со цел успешно да се одбрани титулата во домашното првенство, како и што подобар пласман во регионалното женско кошаркарско првенство (МЖРКЛ).

Кејтлин од 2010-2014 настапувала за колеџот William & Mary, една година подоцна нејзината кариера ја продолжува во Hannover (Germany) 2014-2015, додека минатата сезона беше дел од екипата на Lemvig (Denmark) 2015-2016. Позната е по нејзината одлична игра на крилната позиција, но исто така добро ја познава и центарската позиција.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.