Уште многу радости да ни носите...(ФОТОГАЛЕРИЈА) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
19/11/2017 14:58
Кошарка
19/11/2017 12:33
Ракомет
18/11/2017 19:25
Ракомет
18/11/2017 18:59

Уште многу радости да ни носите…(ФОТОГАЛЕРИЈА)

Уште многу радости да ни носите…(ФОТОГАЛЕРИЈА)

„Златна“ ни е оваа генерација. И ако е според стартот, ќе ни носи многу радости…Елмас, Чурлинов, Атанасов, Митровски, и останатите пулени на Вујадин Станојковиќ можат многу, знаат многу, и дај Боже, да ни носат радости уште многу…

Триумфот над Швајцарците беше прославен со многу насмевки и во убаво расположение…Но, треба и да се дозаврши работата во овие квалификации, следат уште два меча, против Белгија и против Лихтенштајн…

radost u19-makedonija (5)
radost u19-makedonija (4)
radost u19-makedonija (3)
radost u19-makedonija (2)
radost u19-makedonija (1)
radost u19-makedonija (7)
radost u19-makedonija (8)
radost u19-makedonija (9)
radost u19
radost u19-makedonija (10)
radost u19-makedonija (11)
radost u19-makedonija (12)
radost u19-makedonija (13)
radost u19-makedonija (14)
radost u19-makedonija (15)
radost u19-makedonija (16)
radost u19-makedonija (17)
radost u19-makedonija (18)
radost u19-makedonija (19)
radost u19-makedonija (20)
radost u19-makedonija (23)

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.