Успешна операција на Суслина, следи пауза од осум седмици - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
30/03/2017 14:48
Фудбал
30/03/2017 14:31
Фудбал
30/03/2017 10:28
Интервју
29/03/2017 16:15

Успешна операција на Суслина, следи пауза од осум седмици

Успешна операција на Суслина, следи пауза од осум седмици

На руската голманка на ЖРК Вардар Ина Суслина успешно и беше извршена операција на менискусот на десното колено. Ракометарката која е стандардна помеѓу стативите на македонскиот шампион ќе биде на ‘принуден одмор’ од шест до осум недели, период кој ќе го искористи за целосна рехбилитација од операцијата.

“Голманката Ина Суслина имаше успешна операција на менискусот на десното колено, и ќе отсуствува од натпреварите околу два месеци. Хируршкиот зафат беше извршен денеска од доктор Улрих во болницата во Аугзбург, Германија. Подолго време Суслина имаше проблеми со менискусот, па во консултација со докторите и управата беше решено, тој проблем што е можно побрзо да се санира” - информираат од клубот на официјалната веб страница.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.