Ужас во Лион: Фудбалер на Евертон остана неподвижен на терен... (ВИДЕО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
23/11/2017 21:55
Фудбал
23/11/2017 20:53
Кошарка
23/11/2017 19:42
Фудбал
23/11/2017 19:31

Ужас во Лион: Фудбалер на Евертон остана неподвижен на терен… (ВИДЕО)

Ужас во Лион: Фудбалер на Евертон остана неподвижен на терен… (ВИДЕО)

Натпреварот меѓу Лион и Евертон во рамките на Лигата на Европа, кој заврши со победа на Лион од 3-0, беше одбележан и со непријатната ситуација во 43. минута кога гостинскиот десен бек Мартина по еден дуел со офанзивецот на домашните Максвел остана неподвижен на теренот.

Максвел веднаш се обиде да го „раздрма“, но Мартина остана неподвижен. Ужасната ситуација траеше околу пет минути. Мартина остана да лежи без свест, натпреварот секако прекинат повеќе од десет минути, но по лекарската интервенција гостинскиот фудбалер сепак се врати, па свесен го напушти теренот на носилки со силни аплаузи од гледачите…

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.