Ваква легенда не сте виделе: Ја заборави топката (ВИДЕО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
17/11/2017 20:24
Фудбал
17/11/2017 15:37
Ракомет
17/11/2017 12:37
Кошарка
17/11/2017 9:55

Ваква легенда не сте виделе: Ја заборави топката (ВИДЕО)

Ваква легенда не сте виделе: Ја заборави топката (ВИДЕО)

И во најквалитетните фудбалски лиги се случуваат комични ситуации. Една од најневеројатните секако приреди голманот на Мајнц, Робин Зентнер, на вчерашниот меч против Борусија Менхенгладбах.

Верувале или не, Зентнер ја заборави топката, ја крена главата, не виде дека таа се истркала зад него и се обиде да шутира во празно…

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.