Вардар е подготвен за нов европски двобој (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Македонскиот првак Вардар го одржа последниот тренинг во пресрет на „огненото крштевање“ во групната фаза од Лигата на Европа. Прво, па машко, на „Филип Втори“ гостува мултимилионскиот тим на Зенит, но „начетканиот“ Вардар оваа сезона нема многу респект за своите гости.

Гостопримство за сите, но и срце на терен, и гол во мрежа за секого…Јаневски сигурно нема да отстапи од своите барања, агресивна игра, огромна желба, а со поддршка од „Комитите“ и останатите верни фанови, зенитот на Вардар може да гледа и многу подалеку во Европа.

[RoyalSlider Error] Incorrect RoyalSlider ID in shortcode or problem with query.

Се вчитува...