Вардар е подготвен за нов европски двобој (ФОТОГАЛЕРИЈА) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Кошарка
19/09/2017 18:29
Фудбал
19/09/2017 12:25
Фудбал
19/09/2017 11:51
Фудбал
19/09/2017 11:20

Вардар е подготвен за нов европски двобој (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Вардар е подготвен за нов европски двобој (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Македонскиот првак Вардар го одржа последниот тренинг во пресрет на „огненото крштевање“ во групната фаза од Лигата на Европа. Прво, па машко, на „Филип Втори“ гостува мултимилионскиот тим на Зенит, но „начетканиот“ Вардар оваа сезона нема многу респект за своите гости.

Гостопримство за сите, но и срце на терен, и гол во мрежа за секого…Јаневски сигурно нема да отстапи од своите барања, агресивна игра, огромна желба, а со поддршка од „Комитите“ и останатите верни фанови, зенитот на Вардар може да гледа и многу подалеку во Европа.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.